ניקוי חול

ניקוי חול בהתזה מה זה ומתי משתמשים בזה?

מה היתרונות והחסרונות של ניקוי חול בהתזה, למה השיטה הזו מומלצת להסרת צבע, על אילו משטחים ניתן להשתמש בה, מה ההבדל בין שימוש בחול רטוב לעומת שימוש בחול יבש, אילו חומרים מעורבים בחול, איך בוחרים בהם וכמה עולה לעשות ניקוי שכזה? אלו הן הרבה שאלות, ועל כולן תקבלו מענה כבר עכשיו.

חול נתפס כחומר שמלכלך, אך למעשה אפשר להשתמש בו בניקוי באופן שלא שונה בהרבה מניקיון בלחץ מים גבוה. ההבדל הוא שכאן משתמשים בגרגרי חול קטנטנים, כשלשיטת ניקיון זו יש שלל שימושים, ביניהם:

– הכנת משטחי אבן ועץ לפני צביעה או חיפוי

– הסרת לכלוך, צבע וחלודה ממשטחי מתכת

– הסרת עובש ממוצרי פלסטיק

ניקיון חול יכול להיעשות עם חול רטוב או יבש, כשלכל שיטה יש יתרונות וחסרונות משלה, ואנחנו בחברת נקי בלחץ עוסקים בשתיהן ויכולים לסייע לכם לנקות בחול במחיר זול שחבל לפספס. הרימו אלינו טלפון כבר עכשיו וקבלו הצעת מחיר משתלמת ללא התחייבות! 

 

שיטת ניקוי מיוחדת להסרת לכלוך
ניקוי בהתזת חול
טיפול בעובש וחלודה והכנת משטחים לחיפוי
ציוד מקצועי וניסיון עשיר בתחום
ייעוץ בחינם וללא התחייבות
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר משתלמת חייגו לטלפון:
053-352-5201

ניקוי חול

יתרונות של ניקוי חול בלחץ אוויר

לשיטה זו יש לא מעט יתרונות, וביניהם ניתן למנות:

√ עבודה קלה ופשוטה: בדרך כלל אנחנו נדרשים לעבוד קשה, אך כשמדובר בניקיון עם חול, כל מה שצריך לעשות זה לכסות את הרצפה באזור שבו עובדים ולנקות בקלות עם המכונה.

√ שיטה יעילה: בשיטה זו ניתן להשתמש לשלל מטרות, כשהיא יכולה להסיר צבע, לנקות מדרכות, ללטש משטחים, להסיר לכלוך ועוד, והיא מתאימה למשטחים עדינים ועמידים כאחד.

√ תוצאות מושלמות: ניקוי חול בשיטת לחץ מספק תוצאות שאף פעם לא מאכזבות, כשמובטח לכם שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר בעזרת השיטה הזו.

√ שיטה בטוחה: במקרים שבהם חשוב למנוע כמה שיותר זיהום אוויר, שיטת ניקיון כמו זו היא פתרון מושלם. בניגוד לשיטות אחרות, השיטה הזו לא מייצרת הרבה אבק שמסוכן לנשימה.

 

עד כמה התזת חול יעילה בהסרת צבע?

קשה להסיר צבע ממשטחים. זה נכון במיוחד כשמדובר במשטח שנצבע לפני זמן רב מאוד ביותר מ-2 שכבות של צבע. בסופו של דבר הצבע יתחיל להתקלף מעצמו, ובמצב שכזה תצטרכו להסיר את שכבת הצבע הקיימת ולמרוח שכבה חדשה. שיטה זו היא היעילה ביותר בהסרת צבע כמעט מכל סוג של משטח, כשאפשר להגיע איתה לתוצאות מצוינות בזמן קצר ובמינימום מאמץ.

השיטה הזו מראה את יעילותה במיוחד באזורים שבהם יש חריצים ופינות קטנות, בהם לא ניתן לשפשף עם נייר לטש להסרת הצבע. בנוסף, כשמשתמשים בשיטה זו על משטחי מתכת, היא מסייעת להסיר לא רק צבע, אלא גם שומנים, אבק וחלודה, מה שמסייע לצבע להיצמד טוב יותר למשטח. אם לא מסירים את כל אלה לפני הצביעה, הצבע מתחיל להתקלף מהר מאוד.

 

התזת חול על אבן, ברזל ועץ – הכול אפשרי

בשיטת הניקוי הזו משתמשים לא רק להסרת צבע, אלא לשלל מטרות אחרות נוספות, וזאת מכיוון שניתן להשתמש בה על סוגים רבים של משטחים ולזכות בתוצאות נהדרות. כמה מהמשטחים שניתן לנקות עם התזה הם:

– בטון: נדרש בעיקר לניקוי חניונים, אך ניתן להשתמש בשיטה זו על כל סוג של משטח בטון כדי לנקות וללטש אותו.

– אבן: כמעט כל סוג של אבן – כולל בריקים – ניתן לנקות בעזרת התזה של חול. זה יעיל עם זאת במיוחד ללבנים, מכיוון שיש ביניהן חריצים שמחייבים ניקיון מקצועי שכזה.

– ברזל: בשיטה זו ניתן להסיר גם צבע מתקלף ממעקות, פרגולות או כל מבנה אחר שעשוי מברזל. הניקיון עוזר למעשה להכין את המשטח לצביעה חדשה או לטיפולים נוספים אחרים.

– עץ: כדי להשיג תוצאות טובות בצביעת עץ, מומלץ מאוד לנקות אותו קודם לכן עם התזות חול – זה יהפוך את תהליך הצביעה לקל ויעיל יותר.

 

האם אפשר לעשות התזת חול על קרמיקה?

בהחלט אפשר להשתמש בשיטה הזו על קרמיקה, אך חשוב לציין שהיא תהפוך את הקרמיקה למחוספסת יותר וככל הנראה תסיר את הברק שלה. זה יכול להועיל אם למשל מדובר בקרמיקה במדרגות, שם החספוס יהפוך אותה לפחות מחליקה. בשיטה זו ניתן גם לנקות את הרובה שבין אריחי הקרמיקה, כך שהיא מסייעת לנקות לא רק את האריחים, אלא גם את החריצים שביניהם.

 

מה ההבדל בין ניקוי חול רטוב ליבש?

ההבדל בין שתי השיטות הוא די ברור – באחת משתמשים בחול יבש, ובשנייה משתמשים בחול שמעורבב עם מים. אבל בשביל מה בכלל צריך שתי שיטות נפרדות שכאלה? ובכן, הרוב מעדיפים להשתמש בשיטה היבשה, אולם גם לשיטה הרטובה יש כמה יתרונות משלה:

√ אין אבק בכלל: על אף שהניקוי בחול מסייע להפחית את כמות האבק שהייתה נוצרה מליטוש עם חומרים אחרים, הניקוי בחול רטוב לא מייצר אבק כלל.

√ פחות חומר: לעומת התזה יבשה, בה משתמשים רק בחומר שוחק, כאן מערבבים את החומר במים, ולמעשה רק כ-15% מהתרכובת היא חול.

√ חימום/קירור המשטח: בשיטה זו ניתן לחמם או לקרר את המשטח שמנקים, מה שמסייע להסיר לכלוך קשה לא ניתן להסיר בהתזת חול יבש, או למנוע נזק אפשרי למשטחי אבן.

√ אפקט שונה: החול הרטוב "מלטף" את המשטח, בעוד שהחול היבש פוגע בו בחוזקה וקופץ ממנו. על כן האפקט המתקבל בכל שיטה הוא שונה, כשהשיטה הרטובה מעניקה למשטח מראה קטיפתי.

 

שיטות נוספות של ניקוי בהתזה

בעבר היו משתמשים רק בחול כדי לנקות בהתזה, אך היום יש שלל חומרי שחיקה שמאפשרים להשיג תוצאות שונות בטכניקות מתקדמות. כיום משתמשים הרבה גם בחומרים כמו:

– זכוכית: כדורים קטנטנים שמגיעים בגדלים שונים ומסירים צבע וחלודה ממשטחי מתכת.

– פחם: משתמשים בו בעיקר בתעשיית הרכב בגלל מרקמו הגס, והוא יעיל בהסרת חלודה וצבע. זה גם הסוג הכי פחות יקר, ושלא כמו חול, הוא לא אוגר לחות, משמע קל מאוד לנקות אותו.

– תחמוצת אלומיניום: החומר הזה פועל מהר מאוד, ובו זמנית מייצר אבק מינימלי. משתמשים בו כדי להסיר צבע ולנקות משטחים.

– סיליקון: זהו החומר הקשיח ביותר לניקוי בהתזה, והוא מגיע במספר גדלים, ולפיכך מאפשר לעבוד איתו בשלל סוגים של פרויקטים – במיוחד אם נדרש חומר חזק במיוחד. משתמשים בו למשל לליטוש גרניט או סוגים אחרים של אבן קשיחה במיוחד.

 

קבלו על ניקוי חול מחיר משתלם

אנחנו לא ממליצים לכם להזמין ניקוי בשיטת התזה עם חול לעבודות קטנות, כמו לניקיון של רהיט בודד למשל. זה פשוט לא יצא לכם משתלם, מכיוון שעל העבודה אתם משלמים לפי שעה. לכן כדאי לכם להזמין ניקיון בשיטה זו למספר עבודות שייעשו במקביל ובו זמנית, כך שתוכלו לקבל בחזרה את כל הערך של כספכם. אז כמה עולה ניקוי חול? התשלום לשעה נע בין 400-600 ₪, בהתאם לסוג החומר שבו משתמשים לניקיון. תוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת כבר עכשיו אם תחייגו אלינו, ועל הדרך נשמח גם לענות על כל שאלה נוספת שיש לכם בנושא.

 

שאלות ותשובות

icon

העבודה מייצרת רעש רב ולכלוך, אולם בנוגע ללכלוך – כל עוד עובדים נכון ומגנים על הרצפה עם יריעות ניילון, זה לא באמת מהווה בעיה.

icon

עליכם לחכות 24 שעות לפני שתצבעו מחדש את המשטח שניקיתם בחול.

icon

שבבי אגוזי מלך וקלחי תירס הם החומרים העדינים לשימוש בשיטה זו, כשהם מומלצים למשטחים רכים כמו עץ, מכיוון שהם לא שורטים אותו.

icon

התזה של חול רטוב יוצרת פחות חיכוך וביכולה לקרר או לחמם את המשטח, בהתאם לצורך. לעבודות שמצריכות התזה עדינה, החול הרטוב עשוי להיות בחירה טובה יותר.

צרו איתנו קשר

חדש באתר

המלצות

חיים דאהן
חיים דאהן
קרא עוד
חיפשתי המון זמן חברה אמינה בתחום של ניקוי בלחץ גבוה והגעתי לנקי בלחץ מגוגל, חברה אמינה ומקצועית!
שמעון פרץ
שמעון פרץ
קרא עוד
מי היה מאמין שאפשר למצוא מישהו אמין בתחום הזה!? פשוט מדהימים, יחס אנושי ועבודה מקצועית מאוד
הקודם
הבא
Call Now Button דילוג לתוכן