ניקוי דקים

ניקוי דקים – מחזירים לדק את המראה המקורי שלו!

מגורים בבית צמוד קרקע הם, ללא ספק, פריבילגיה של ממש. כאשר הבית כולל גם דק, איכות החיים משתפרת מאד. יחד עם זאת, השמירה על הדק דורשת מיומנות לצד עבודת תחזוקה שוטפת. ניקוי דקים באופן מקצועי מסייע בשמירה עליהם ובמניעת הצורך בתיקונים תכופים. המומחים של נקי בלחץ אמונים על ביצוע ניקיון של הדק בבתים שהבעלים שלהם היו בעלי מעוף, והתקינו אותם כאמצעי מצוין לשיפור איכות החיים. מה זה בכלל דק? למה ואיך הדק הופך כל כך מהר לחלק משמעותי בשמירה על איכות החיים בבית? מהי דרך הנכונה לניקוי דקים? מה המחיר לביצוע העבודה? איפה אפשר למצוא אנשי ניקוי שיבצעו את המלאכה על הצד הטוב ביותר? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר.

 

ניקוי דק בלחץ מים גבוה – הופכים ישן לחדש!
מחיר הכי זול למ"ר – בהתחייבות!
שטיפת דקים מכל הסוגים כולל דק סנטטי ודק איפאה
הסרת כתמים עיקשים ולכלוך – ניקוי דקים לפני שימון
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר משתלמת חייגו לטלפון:
053-352-5201

ניקוי דקים בלחץ מים גבוה

מה זה דק?

הפירוש המילולי של המונח האנגלי דק (DECK) הוא "סיפון". באופן אסוציאטיבי, היציאה מהבית למשטח העץ המקיף אותו ומתפרש על חלק מהגינה, עשויה להיתפס כמו היציאה מבטן האונייה ועלייה על הסיפון. כמו הישיבה על הסיפון של הספינה לעת ערב, כך הישיבה על הדק בחצר הבית היא מרגיעה, מהנה ובבחינת סיום מוצלח מאד ליום עבודה מפרך. עם זאת, מעת לעת נדרשת שטיפת דק בלחץ מים גבוה על מנת להסיר ממנו את הלכלוך שהצטבר. בדרך כלל, בעלי בתים המודעים לחשיבות העניין שומרים היטב על הניקיון ועל השלמות של הדק. זאת באמצעות ניקוי דק לעיתים מזומנות וניקוי יסודי כולל שימון הדק מדי פעם.

 

ניקוי דק

 

איך הפך הדק למרכיב חשוב בשמירה על איכות החיים?

* אחת המטרות של יחידים ומשפחות אשר רוכשים בתים צמודי קרקע ואחרים היא לשפר את איכות החיים שלהם.

* לרוב, איכות החיים נמדדת דווקא בדברים הקטנים: גינה מטופחת, תאורת לילה איכותית, כניסה מטופחת לבית וכמובן דק.

* זאת למרות העובדה שיש לבצע ניקוי דק עץ לעיתים מזומנות. מדובר במרכיב חשוב, המאפשר לבעלי הבית ולדיירים בו לבלות זמן איכות מחוץ לבית בלי המטרד של קרקע חולית רצופת מהמורות.

* אם לפני תקופה לא ארוכה הדק היה בבחינת מותרות, הרי שנכון להיום מדובר בחלק אינטגרלי של הבית.

* עם זאת, מעת לעת מתעורר הצורך לבצע שטיפת דק יסודית. זאת על מנת להחזיר את החיים לדק ולמנוע הצטברות של לכלוך באופן שלא ניתן יהיה להסיר אותו במהירות.

 

תחזוקת דקים

 

שטיפת דקים בלחץ מים – מה הדרך הנכונה לנקות את הדק

השמירה על הניקיון של הדק צריכה להתבצע באופן שוטף. ככל שהניקיון מתבצע לעיתים רחוקות יותר, כך הלכלוך המצטבר על הדק הופך להיות קשה יותר להסרה. עם זאת, חשוב להקפיד על ניקוי ושימון דקים לעיתים קרובות ככל האפשר, ולהתאים את סוג הניקוי לסוג הדק. ככל שאופן הניקוי יותאם לחומר שממנו עשוי הדק, כך התוצאה תהיה טובה יותר, הן מבחינת המראה והן מבחינת משך הזמן שיעבור בין שטיפת דקים אחת למשנה.

 

סוגים שונים של דקים ואופן הטיפול בהם

בשנים האחרונות, בעקבות העלייה בביקוש לדקים איכותיים, השתפר גם המבחר שלהם. נכון להיום יש כמה וכמה סוגים של דקים. אופן הניקוי צריך להתאים לסוג הדק. אנשי ניקוי שונים גובים עבור ניקוי דקים מחיר בהתאמה לסוג הדק ולאופן הניקוי.

בשורות להלן נרחיב מעט את היריעה בהקשר לסוגים ספציפיים של דקים:

√ דק איפאה: ניקוי דק איפאה אמור להחזיר לו את המראה האיכותי והמרענן. כיוון שמדובר בעץ חזק במיוחד, הניקוי שלו צריך להתבצע ביסודיות, באמצעות מברשת חזקה במיוחד. אחרי הניקוי יש לצבוע את הדק בצבע איכותי על בסיס מים, שאמור להיספג היטב בתוך העץ.

√ ניקוי של דק לפני שימון: ניקוי דק לפני שימון הוא למעשה השלב הראשון בתהליך חידוש הדק. בשלב הראשון מנקים ומשייפים היטב את העץ שממנו עשוי הדק. בשלב השני מורחים עליו שמנים שונים, שאמורים לחדור לתוך העץ ולשמור עליו מפני הצטברות של לכלוך ורטיבות.

√ דק סינטטי ואיך מנקים אותו: ניקוי דק סינטטי הוא אחת המטלות היותר קלות. הדק הסינטטי עשוי שבבי עץ מעורבבים עם חומרים פלסטיים ואחרים. התוצאה הסופית היא דק איכותי, עמיד בצורה יוצאת דופן וקל מאוד לניקוי. מעבר לעבודת הקרצוף, הדק מהסוג הזה כמעט ואיננו דורש תחזוקה נוספת. ניתן לבצע במקרה הזה ניקוי דק עם גרניק, שזה אומר בעצם ניקוי בלחץ מים גבוה. ניתן גם לנקות באמצעות מטלית וחומרי ניקוי פשוטים.

 

אילו שיטות ניקוי דקים קיימות?

בשנים האחרונות נוספו סוגים שונים של דקים, מחומרים שלא שמשו בעבר לצורך זה.

* מעבר לאיפאה, שהוא החומר המוכר והוותיק ביותר, יש כיום דקים מכמה חומרים נוספים.

* בין השאר, הכוונה היא לדק הסינטטי. החומרים שמהם עשוי דק כזה הם עמידים מאד, ודורשים ניקוי באמצעים פשוטים למדיי.

* ניקוי דק בלחץ מים גבוה הוא הדרך היותר נפוצה לניקוי דקים ממגוון סוגים. עם זאת, יש סוגים של משטחים שניתן לנקות אותם גם באמצעים אחרים.

* זה המקום לחזור ולהדגיש שניקוי ותחזוקה של הדק שמתבצעים באופן קבוע, משפרים את היכולת של בעלי הבית לקצר את תהליך הניקוי, ולהוזיל אגב כך את העלויות שלו.

 

מחיר של ניקוי משטחי דק

המחיר של ניקוי וחידוש פניו של הדק תלוי בתדירות שבה מתבצע הניקיון. אם הדק הוזנח תקופה ארוכה, תידרש מן הסתם עבודה יסודית יותר של חידוש וניקוי הדק. ואולם דקים מתוחזקים, שהבעלים שומרים עליהם ומתחזקים אותם בצורה נאותה, עלות הניקוי והתחזוקה השוטפת שלהם נמוכה באופן יחסי.

ככלל, אנשי ניקוי מיומנים גובים עבור ניקוי דק מחיר שיכול לנוע בטווח שבין 45 ₪ לבין מחיר של יותר מאשר 100 ₪ למ"ר.

√ דקים במצב טוב ומתוחזקים באופן קבוע: במקרים כאלה, המחיר עשוי לנוע בטווח שבין 15 ₪ למ"ר, לבין 45 ₪ למ"ר. עבודת הניקוי כוללת הכנה, ניקוי הדק בלחץ מים או בשיטות אחרות, מריחת שמן אם צריך וחידוש פניו של הדק.

√ דקים בלתי מתוחזקים: דקים שהוזנחו שנים ארוכות על ידי בעלי הבית דורשים טיפול יסודי יותר כולל חידוש. במקרים הללו, העלויות הן פונקציה ישירה של כמות העבודה ואופי העבודה המושקעת, במטרה להחזיר את הדק למצב שבו ניתן יהיה להשתמש בו בבטחה. במקרים כאלה המחיר של עבודת החידוש, הניקוי בשיטות הרלבנטיות והצביעה של הדק, יכול לעבור את הרף של 100 ₪ למ"ר.

 

למה חשוב לבצע ניקוי דקים באופן מקצועי?

* עבודת הניקוי של הדק צריכה להתבצע אך ורק על ידי צוות מנקים מיומן. המומחים מגיעים לבית הלקוח עם החומרים המתאימים, כשהם מצוידים במכשור המתאים לביצוע ניקוי מדרכה, דקים, חניונים, גגות ועוד.

* אפשר, כמובן, לנסות ולבצע את הניקיון באפן עצמאי, ואולם לא בטוח שהעלות תהיה זולה יותר עקב כך. צריך לרכוש מכשירים מיוחדים, חומרי ניקוי ואמצעים אחרים, שמותירים את המחיר הסופי על כנו.

* אם יש לכם עניין לבצע ניקוי דקים באופן היעיל ביותר, אתם בהחלט במקום הנכון והמתאים ביותר. צרו קשר כבר כעת והמנקים המקצועיים של נקי בלחץ יחזרו אליכם בהקדם. הם ילמדו את הבעיה ויבצעו את עבודת הניקיון של הדק על הצד הטוב ביותר

צרו איתנו קשר

חדש באתר

המלצות

חיים דאהן
חיים דאהן
קרא עוד
חיפשתי המון זמן חברה אמינה בתחום של ניקוי בלחץ גבוה והגעתי לנקי בלחץ מגוגל, חברה אמינה ומקצועית!
שמעון פרץ
שמעון פרץ
קרא עוד
מי היה מאמין שאפשר למצוא מישהו אמין בתחום הזה!? פשוט מדהימים, יחס אנושי ועבודה מקצועית מאוד
הקודם
הבא
Call Now Button דילוג לתוכן